Mark Knopfler

Mark Knopfler urodził się w dniu 12 sierpnia 1949 r. w Glasgow (Szkocja) przez węgierskiego imigranta rodziców, którzy uciekli nazistów w czasie wojny. Zaczął gra na gitarze z bardzo małymi swego brata Dawida i składa się kilka tytułów. Po różnych doświadczeniach muzycznych, dwóch braci powiedzieć kwotę Staiti ( "bez koła" w języku francuskim) w 1977 roku i spełnia sukces pod tytułem "Sultans of Swing".
W środku punk, grupa dociera do sukcesu w grze z chiseled doskonałe melodie i uzgodnień. Grupa kontynuuje albumów i Mark staje się niekwestionowanym liderem grupy, gdy jego brat, Dawid, lewy Dire Straits w 1982 roku. Znak, kiedy ma nieco wstecz i nie zawaha się opuścić grupę, aby nagrać soundtrack do filmu (Local Hero) lub innych dużych wielkości produkcji, takich jak rock Bob Dylan. W 1992 roku przygodę z grupy Dire Straits, ale zatrzymuje go nie było, że do 1996 r. Jego Oznacz rejestrowane pierwszy solowy album "Golden Heart" album bardziej intymne niż te z Dire Straits. Następnie on wydała dwa albumy ( "Sailing do Filadelfii w 2000 r. i" Ragpieker's Dream "w 2002 r.) i gra czasami z The Notting Hillbillies, grupy wpływów rockabilly kraju założył ze śpiewaczką Brendan Croker The piosenkarz i gitarzysta Steve Phillips klawiatury Guy Fletcher. Również w pierwszym ferworze, Mark Knopfler w swoim wachlarz muzyk, piosenkarz, kompozytor i producent soundtrack albumy solowe lub nie zostało zakończone niespodzianką, jako dowód jego opus rejestrowane duets z Emmylou Harris "All The Roadrunning" wydała na początku 2006 r., a jego ostatni album "Kill To Get Crimson" w 2007 r.

Mark Knopfler Biographie auf Deutsch - Mark Knopfler Biography in English - Mark Knopfler Biografía en español - Mark Knopfler Biografia in italiano - Mark Knopfler Biographie en Français - Mark Knopfler Greek Biography - Mark Knopfler Biografie in het Nederlands - Mark Knopfler Biografia em Português - Mark Knopfler Biografia w jezyku polskim - Mark Knopfler Biography in Russian