Jean-Michel Jarre

Jean-Michel Jarre urodził się w Lyonie w dniu 24 sierpnia 1948 roku. Syn kompozytora muzyki filmowej Maurice Jarre, wzrósł on do fortepianu, gdzie studiował muzykę klasyczną i jazz. Po kilku doświadczeniach w zespoły rockowe w swoim mieście, Jean-Michel włączony do doświadczalnych i muzykę elektro-akustyka w Musical Research Group, gdzie był uczniem Pierre Schaeffer. Nagrał swój pierwszy album w 1971 roku, jest porażką. Aby zachować swoje życie, on podpisany śpiewaków z ustawodawstwa francuskiego Scena chwili: "Les Mots Bleus" dla Christophe, "Tam, gdzie to kobiety" dla Patryka Juvet, etc. Jean-Michel Jarre nie opuszcza jej pragnienie i muzyki elektronicznej w 1976 roku wydała album "Oxygene", który od razu wspina się do góry hit parady na całym świecie i jest dziś sukces w niedopasowanych Historia francuskich płytę z ponad 12 mln sprzedanych egzemplarzy.
Ponieważ Jean-Michel Jarre wydała album średnio co dwa lata, ale on chciał etapie jego muzyki na wielkim udziałem reprezentacji do 3,5 mln widzów. Pekin do Houston via Moskwa lub Paryżu, Jean-Michel Jarre jest człowiek na szereg wydarzeń: 25. rocznica NASA, 50. rocznicy UNESCO, wizyty Papieża we Francji, przejście 2000, i tak dalej. Uznane na całym świecie dla jej talentu jest pokryta nagrody, ale pozostaje pokorny i nieśmiały i spędza większość swojego czasu pracy na nowych technologiach, o czym świadczy jego albumu "Aero", który wykorzystuje technologię 5.1 do zapisania "biegły rewident w dźwięku. W roku 2006 Jean-Michel Jarre odkrywa nowe muzyczne świata poza albumem "The Symphonic" dwadzieścia utworów zagrał i rozmieszczone na orkiestrę symfoniczną. Następny rok był bardzo Danceable z "Teo & Tea" Jean Michel Jarre, że powróci.

Jean-Michel Jarre Biographie auf Deutsch - Jean-Michel Jarre Biography in English - Jean-Michel Jarre Biografía en español - Jean-Michel Jarre Biografia in italiano - Jean-Michel Jarre Biographie en Français - Jean-Michel Jarre Greek Biography - Jean-Michel Jarre Biografie in het Nederlands - Jean-Michel Jarre Biografia em Português - Jean-Michel Jarre Biografia w jezyku polskim - Jean-Michel Jarre Biography in Russian