Whitney Houston

Whitney Houston jest amerykańska piosenkarka i aktorka urodzona w Newark (suburb w pobliżu Nowego Jorku) 9 sierpnia 1963. Ona wanny w samym środku jego muzykę od wczesnego dzieciństwa, ponieważ jest to kuzyn Dionne Warwick, córkę Cissy Houston, piosenkarka soul / gospel bardzo dobrze znany w Stanach Zjednoczonych, a jej patronem jest Aretha Franklin. Whitney jest bardzo piękne i była to obojętne dorastania i stwarzane dla czasopism takich jak "Beautiful Girls" i "Seventeen". Ponadto, Whitney ma piękny głos bardzo szeroki (4 oktawy) i potężne. Jako nastolatek, zaczęła śpiewać w klubach nocnych z matką, a także uczestniczył w niektórych zapisów w chorister.
W 1983 roku została Spotted w nocny przez naukowców z talent rejestr firmy Arista. Naukowca utalentowanych Whitney przedstawione Clive Davis, prezes Arista, i podpisane umowy na wyłączność z nimi. W roku 1985 jego pierwszy album wyszedł i po, że brakowało w pierwszym miesiącu, wytwarzając szereg rur w Stanach Zjednoczonych, w tym trzy nr 1, w tym słynne "Saving all my love for you" Whitney Houston, która w imię znane na całym świecie. W 1987 roku Whitney przyszedł jego drugi album ( "Whitney"), który był prawie tak udany jak pierwszy i uczynił go ustanowić rekord artysty z najbardziej kolejne single nr 1 w USA (7). Jego trzeci album był mniej skuteczny niż w dwóch pierwszych, ale mimo to sprzedała ponad 9 milionów egzemplarzy i generowanie dwóch rur nr 1 w Stanach Zjednoczonych. W 1992 roku Whitney się jej debiut w filmie "Bodyguard" z Kevin Costner. Film i muzyka miała ogromny sukces, dzięki piosenkę "I will always love you", a potężne chemia między dwiema gwiazdami. Whitney był długo uważany za maszynę do rur, a puppet których zostały ciągi ciągniętych przez Clive'a Davisa. W ciągu 15 lat po wydaniu swojego pierwszego albumu, ona skutecznie rozpuścić sukces i złamał rekord po rekordzie. Jest jeszcze jedna z kobiet, która sprzedała najwięcej albumów w historii (120 milionów), nie zdobyła prawie nieokreśloną liczbę nagród, a wszystkie jej dotknął przekształcone w złoto, w tym jego najazdu na świat kina ( "Bodyguard" w 1992 r., i "Gdzie są ludzie" w 1995) i telewizji ( "Kopciuszek" w 1997). Oprócz Whitney spędził dużą część swego czasu i pieniędzy do pracy humanitarnej, w szczególności poprzez wspieranie charytatywnych pomagając ubogich dzieci, chorych, niepełnosprawnych i agencji w walce z AIDS. W odniesieniu do życia osobistego z Whitney w 1992 roku wyszła za mąż za piosenkarza Bobby Brown i mieli córkę imieniem Bobbi Kristina, w roku następnym. Ale ich małżeństwo jest chaotyczne i oboje mają problemy z narkotykami. Whitney nawet zostali zmuszeni do złożenia detox w marcu 2005 przez amerykańskie sądy, po interwencji matki, którzy obawiali się o życie córki. Whitney spędził miesiąc w centrum detox "Crossroads" została założona przez Eric Clapton, który jest na wyspie Antigua. Pragnąc dać nowy impuls do kariery, że przyłącza się do producenta Clive'a Davisa, aby nagrać nowy album ( "I Look To You") wydana w sierpniu 2009 i wraca do czołówki.

Whitney Houston Biographie auf Deutsch - Whitney Houston Biography in English - Whitney Houston Biografía en español - Whitney Houston Biografia in italiano - Whitney Houston Biographie en Français - Whitney Houston Greek Biography - Whitney Houston Biografie in het Nederlands - Whitney Houston Biografia em Português - Whitney Houston Biografia w jezyku polskim - Whitney Houston Biography in Russian