Jimi Hendrix

Jimi Hendrix, którego prawdziwe nazwisko James Marshall Hendrix urodził się 27 listopada 1942 w Seattle. Aby naśladować swoich idoli (Presley, Chuck Berry, etc.) Jimi używa Szczotka obsługi. Pewnego dnia jego ojciec niespodzianek w procesie powtarzanie, postanowił kupić swoją pierwszą gitarę. Jimi spędzał czas ze swoją crazy gitara powtarzać stale i wspiął swój pierwszy zespół w wieku 15 lat. W 17, po kilku problemów, wstąpił do wojska do opuszczenia dwa lata później po spadochron skok, w którym chybił łamania collarbone. Przez cały czas w jego sił zbrojnych, nie rezygnowało z gitara i spełnia nawet jednej, że staną się kilka lat później jego accomplice: Billy Cox. Począwszy od 1963 r., Jimi oferuje swoje usługi w różnych piosenkarzy którzy wzywa do jakości jego gry, ale pozbyć się go ze względu na swoje inwazyjne sposób chcesz go na pierwszy plan. Poza tym eliminuje Jimi wkrótce w roli drugiego i decyduje się na stworzenie własnego stylu kwota jego grupy w 1966 roku: "Jimmy James And The Blueflames".
Występują one w kawie Wha "Village" w Nowym Jorku, że stał się punktem centralnym na niektóre duże nazwa środowiska (Rolling Stones, Animals, etc.) Marzą ci się zobaczyć cud gry. Chas Chandler wchodzi w miłości i proponuje Jimi dołączyć do niego w Londyn, aby umieścić swój talent na torze. Jadąc w Anglii, Jimi i Chas słucha niektórych muzyków do formy trio. Noel Redding na bas i perkusja na Mitchell Mich są wybierane i Jimi postaci z grupy: "The Jimi Hendrix Experience". A pierwsze 45 okrążeń 4 tytuły losu i propels grupy w górę. Wszelkie s'enchaîne, wycieczki i pierwsze 33 okrążeń, "Are You Experienced?". Interminable Po serii koncertów w każdym przypadku, gdy wygrywa ogromny sukces, Jimi postanawia dokonać jego powrocie do Stanów Zjednoczonych biorących udział w festiwalu Monterey, gdzie bewitches całkowicie publicznego. W zakład wygrał, Ameryka została zdobyta. W 1968 roku Jimi nagrywania trzeciego albumu, który będzie z pewnością podwójne i najbardziej udany ze wszystkich: "Electric Ladyland". Nagrania interminable spotkań i poczucie doskonałości Jimi umieścić osłabione grupy. Jimi wszelkiego rodzaju eksperymenty z narkotykami i traci nogi w obliczu realnego świat, on zniszczony w jego pokoju hotelowym, Norwegia, został aresztowany przez kanadyjski celnych w posiadanie heroiny lub pozostawiając po koncercie grając trzy części. Znalazł drugi wiatr kwota do nowej grupy w 1969 roku na Festiwalu Woodstock zamknięcia go gry na rano na trzeci dzień. Jednak jego decyzja jest podjęta, chce przerwy w stylu, że opinia publiczna zna go od jego debiutu i zaczął w 1970 roku w skład części mniej fiery różne odcienie, chociaż nadal rekord album, który nadaje się szczególnie dobrze. Miné przez wszystkich rodzajów narkotyków, znalazł śmierć w niedzielę rano 18 września 1970, suffocated przez własnych skierowań podczas ciężkiego snu spowodowanych przez zbyt wiele, biorąc pigułki spania.
W uzupełnieniu do niezaprzeczalny wpływ miała na wielu muzyków, Jimi Hendrix nadal zmora trapiąca i przez długi czas jeszcze w pamięci swoich fanów.
Records wydała jego życia:
Are you experienced ? (1967)
Axis Bold as love (1968)
Electric Ladyland (1968)
Smash Hits (compilation) (1969)
Band of Gypsys (1970)

Jimi Hendrix Biographie auf Deutsch - Jimi Hendrix Biography in English - Jimi Hendrix Biografía en español - Jimi Hendrix Biografia in italiano - Jimi Hendrix Biographie en Français - Jimi Hendrix Greek Biography - Jimi Hendrix Biografie in het Nederlands - Jimi Hendrix Biografia em Português - Jimi Hendrix Biografia w jezyku polskim - Jimi Hendrix Biography in Russian