Ben Harper

Ben Harper, jego imię jest Benjamin, urodził się 28 października 1969 w Claremont, Kalifornia (USA). Jego dziadkowie i rodzice są jego luthiers i dlatego w środku instrumenty muzyczne, że małe Ben rośnie. W jego gitara stała się instrumentem wyboru i pozwala im na wyrażanie siebie poprzez melodie, które w składzie. W 1992 roku nagrał pierwszy LP ( "Przyjemność i ból") całkowicie akustyczny. Pierwszy krok w świat profesjonalnych pozwala im zwrócić uwagę na zapis. Dwa lata później, Ben Harper wydała swój pierwszy album. "Welcome to the Cruel Świat" to mieszanka bluesa i śmiałe, kraju, folk rock i że lot jest niezwłocznie do publicznej wiadomości, że rośnie z wydaniem nowych albumów: "Fight for Your Mind" w 1995 roku, "The Will To Live" w 1997 roku. Jego międzynarodowa kariera, choć odmawia się piosenkarka komercyjnych, jest naprawdę rozpoczęła z ostatniego albumu i Ben staje się punktem odniesienia dla wielu artystów muzycznych.
Od tamtej pory, wciąż swej drogi, spokojny i uczciwy w stosunku do jego sztuki, i uwolnienie każdego nowego albumu i wydarzenie dla kibiców. W 2003 r., z "Diamonds On The Inside", w której próbuje on, w czasie utworu przez reggae, przynosi nową paletę kolorów w jego ponownie książkę emocji nienaruszone. W 2005 r. ożenił Ben aktorka Laura Dern (z którego ma dwoje dzieci, Ellery Walker urodził się w 2001 r. i Jaya ur. w 2004) i wszedł do studia rekord jego siódmego albumu "Both Sides of the Gun", podwójne albumu, który należy do fanów. Zaledwie rok później, Ben Harper rejestrowane album "Lifeline" z "Innocent Criminals" jego jedenasty album, który miejmy nadzieję pozwoli tym wybitnym muzykiem, aby rozwinąć swoją publiczność.

Ben Harper Biographie auf Deutsch - Ben Harper Biography in English - Ben Harper Biografía en español - Ben Harper Biografia in italiano - Ben Harper Biographie en Français - Ben Harper Greek Biography - Ben Harper Biografie in het Nederlands - Ben Harper Biografia em Português - Ben Harper Biografia w jezyku polskim - Ben Harper Biography in Russian