Mel Gibson

Mel Columcille Gerard Gibson urodził się w Peekskill, Nowy Jork, 3 stycznia 1956. On jest w szóstym rodziny z 11 dzieci. Jego ojciec, pracownik przenosi na kolejowe z całą rodziną do Australia z powodów finansowych, ale również w celu uniknięcia najstarszym z 11 dzieci zmuszonych do porzucenia na Wietnam. Mel był 12 lat życia. Po szkoła średnia, wstąpił do National Institute of Dramatic Arts w University of Sydney. Podczas drugiego roku został on wybrany przez George Miller, aby odegrać rolę bohatera w futurystycznym Mad Max. Ten film będzie sławny na całym świecie.
Następnie pełnił wiodącą rolę w "Tim" lub gra młodego człowieka niepełnosprawnych. Przyniosło mu to wydajność nagrodę dla najlepszego aktora w filmie instytut w Australia. Jest on następnie uznane przez Międzynarodowy star dzięki serii Mad Max. W filmie Petera Weira "Gallipoli", otrzymał drugą nagrodę jako najlepszy aktor w Australia. Kilka lat później, Weir i Gibson współpracował ponownie w "The Year of Living Dangerously". Debiutował w amerykańskim kinie z "The River". Ale Mel Gibson nie zapomnij filmów od działań będzie grać w trylogii "Zabójcza broń" z którego będzie on wciąż jest obecny w box-office.

Jest również zdolny do gry role dramatyczne, jak "Hamlet", która była pierwszą produkcją jego produkcji firmy "Icon Productions", który zdobył go nagroda William Shakespeare Folger Teatr w Waszyngton, DC On realizowany debiutował jako reżyser w "The Man Without a Face" czy będzie on również jako aktor. Icon Production będzie także produkować "Forever Young" i "Maverick".
W "Braveheart", jest to producent, reżyser i aktor. Film zdobył liczne Oskarów, w tym najlepszy reżyser.

Jest żonaty od 17 czerwca 1980 z Robyn Moore. Od tej unii urodziły się siedmiorga dzieci: Hannah, Edward bliźniąt i Christian, William, Louis Milo i najnowsze Thomas. W 2004 roku stworzył uczucie, wykonując "Passion Du Chrystusa", fresk historyczny w Aramejski i łacina spędził ostatnie dwanaście godzin Jezusa Chrystusa. W 2007 r. Mel Gibson znalezienia nowej uderzyłoby w prowadzeniu dużych ścienne dedykowane do Cywilizacja Majów "Apocalypto".

Mel Gibson Biographie auf Deutsch - Mel Gibson Biography in English - Mel Gibson Biografía en español - Mel Gibson Biografia in italiano - Mel Gibson Biographie en Français - Mel Gibson Greek Biography - Mel Gibson Biografie in het Nederlands - Mel Gibson Biografia em Português - Mel Gibson Biografia w jezyku polskim - Mel Gibson Biography in Russian