Gustave Flaubert

Gustave Flaubert urodził się 12 grudnia 1821 w Rouen. Jego ojciec Achille Cleophas Flaubert jest naczelnym chirurgiem w Hotel Dieu. Gustave, porzucony przez jego rodziny, która miejscami wszystkich nadziei w jego starszy brat, wychował się w domu w pobliżu szpitala, gdzie jego ojciec praktyce. On prowadzi szkołę bez pretensions otrzymał tytuł licencjata i magistra w 1840. Ale pasja do pisania już pożerać. Od 1837 roku regularnie publikuje teksty w czasopiśmie rouennaise "Colibri". W 1844, po trzy lata prawa, on daje, z powodów zdrowotnych (epilepsja), aby kontynuować studia i przeniósł się do willi nad brzegiem Sekwany.
Nie ukończył swoją pierwszą wersję "Edukacja sentimentale. W 1846, jego ojciec i jego siostra umiera, Flaubert ma wpływ, ale z odwagą i smak życia, spełniając Louise Collet, który miał stać się jego kochanka.
W 1852 roku rozpoczął pisanie "Madame Bovary", które będą kompletne cztery i pół roku później, ponieważ Flaubert, pisanie powieści to długi proces, który wymaga obszernej dokumentacji. W 1857, po opublikowaniu "Madame Bovary" w "La Revue de Paris", to złożony proces sądowy o odszkodowanie moralności: jest on uniewinniony.
Publikacja w 1862 jego historycznej o Kartaginie, "Salammbo" jest sukcesem. W 1863 uczęszczał wiele nocy w Paryżu, gdzie spotkał George Sand. Spotkanie to będzie rodzić do długiej przyjaźni i rozległe korespondencji. Od 1864 do 1869, Flaubert napisał drugi "Edukacja sentimentale" naruszające krytyki. Książka sprzedawana słabo. W roku 1872 do śmierci jego matki Flaubert zanurzona w wielkiej samotności.
W 1874 roku wydał trzecią wersją "The Temptation of St Anthony", nowe prace, że krytycy nie zgadzamy. Związane z problemami finansowymi rodziny, to niepowodzenie nie Flaubert marmuru. Na porad George Sand, pisał "Three Tales" w czasie krótszym niż dwa lata. On wreszcie otrzymał pochwałę krytyków i powrót do pracy bardziej intensywnie, ale jego ostatnie niedokończone powieści. Gustave Flaubert zmarł 8 maja 1880 do krwotoku mózgowego.

Gustave Flaubert Biographie auf Deutsch - Gustave Flaubert Biography in English - Gustave Flaubert Biografía en español - Gustave Flaubert Biografia in italiano - Gustave Flaubert Biographie en Français - Gustave Flaubert Greek Biography - Gustave Flaubert Biografie in het Nederlands - Gustave Flaubert Biografia em Português - Gustave Flaubert Biografia w jezyku polskim - Gustave Flaubert Biography in Russian