Franz Ferdinand

Członkowie (Alex Kapranos, Bob Hardy, Nick McCarthy, Paul Thompson) grupy Franz Ferdinand spełnione do końca 2001 roku w Glasgow. Dwóch członków założycieli są Alex (gitara) i Bob (bas) w uzupełnieniu do apartamentu przez Nick (gitara) i Paul (perkusja).
Pierwszy występ tej grupy na miejsce przed publicznością składającą się z 80 dziewcząt, a większość z nich tańczyła do radować w grupie. Grupa rozstrzygane w starym składzie wzywają Zamek, który szybko stał się miejscem spotkań lokalnych artystów. A siły roboczej, grupa końcu cieszyć się dobrą reputacją lokalnie i udało się podpisać umowę z rejestru spółki. Ukazał się ich pierwszy album na początku 2004 r. i zostały jednogłośnie chwalona przez krytyków i publiczności pierwszego w Anglii oraz w całej Europie, w tym poprzez singiel "Take Me Out". Grupa dokonane w 2005 r. jego powrocie z drugiego albumu (You Could Have It So Much Better) rury wypełnionej uprawnień, takich jak chodzenie imparables album poza wszelkie oczekiwania.

Franz Ferdinand Biographie auf Deutsch - Franz Ferdinand Biography in English - Franz Ferdinand Biografía en español - Franz Ferdinand Biografia in italiano - Franz Ferdinand Biographie en Français - Franz Ferdinand Greek Biography - Franz Ferdinand Biografie in het Nederlands - Franz Ferdinand Biografia em Português - Franz Ferdinand Biografia w jezyku polskim - Franz Ferdinand Biography in Russian