Enya

Enya, którego prawdziwe nazwisko Eithne Ni Bhraonain, urodził się w dniu 17 maja 1961 r., w Irlandii bardzo zorientowana na rodzinę muzykę ponieważ jego ojciec jest muzykiem i jego matka jest nauczycielka muzyki. Więc naturalnie qu'Enya uczy klasycznego fortepianu, a następnie dołączył do grupy "Clannad" opiera się, między innymi, trzech braci i dwie jego wujkowie.
Grupy zarejestrowane dwa albumy, na których Enya posiada klawiaturę podczas podnoszenia jej głosem na niektórych torach. Ale dziewczyna nie może rozwijać się, a decyduje o własnych siłach w 1982 roku w związku z Nicky Ryans, byłego producenta Clannad, a jego żona Roma. A soundtrack do dokumentalnego, a sześć lat później, Enya podpisać z głównych studyjnych i wydała swój pierwszy album: "Znak wodny". Sukces przekracza wszelkie oczekiwania i album 10 milionów sprzedanych egzemplarzy. Tajemniczej atmosferze muzyki związane z tekstów w języku niemieckim, angielskim lub łacina dokonać wróżka muzyki Enya, że wygrał sukces po sukcesie. Jego albumy, rzadko, ona powiedziała, że ona sama nie jest płodnym pracownika, dotrzeć do wszystkich szczytów trafień. Zakład, że po "Amarantine" wydała pod koniec 2005 r., że górę powierzchni fali, dziewiąty album Enya "i wszedł Zima" (koniec 2008) będzie spełniać te same sukcesu.

Enya Biographie auf Deutsch - Enya Biography in English - Enya Biografía en español - Enya Biografia in italiano - Enya Biographie en Français - Enya Greek Biography - Enya Biografie in het Nederlands - Enya Biografia em Português - Enya Biografia w jezyku polskim - Enya Biography in Russian