Bob Dylan

Bob Dylan, którego prawdziwe nazwisko Robert Allen Zimmerman, urodził się w dniu 24 maja 1941 w Duluth, Minnesota (USA). Młodzieży, uczył się na gitarze i harmonijce i napisał swoje pierwsze kompozycje. Ameryki, w całości muzycznej rewolucji pozwala na to młody człowiek, aby nagrać swój pierwszy album w 1961 r.: "W Freewheeling 'Bob Dylan". Ten album przynosi świeżej krwi do muzyki ludowej i natychmiast rozpoczyna się w dniu Bob Dylan's Voice sukces. Następnie jest on bardziej w kierunku muzyki rockowej, zachowując jednocześnie bardzo poetyckie teksty, które dziwić i fascynować. W 1966 poważnego wypadku motocykla umieścić hamulec na swojej kariery, ale Bob ma czas na zmianę jego muzyka staje się bardziej kraju.
W latach 70. to, że Dylan stał się prawdziwie międzynarodowe gwiazdy, ale jego wczesnych inspiracji i stopniowo odchodzi, gdy w 1979 roku wydała trzy dyski religijnych publiczny wzrósł ostatecznie zmęczona. 80s, a zwłaszcza na początku lat 90-tych wykazały, cień na Bob Dylan, który działa tylko na pokrycie potrzeb finansowych, a nie duszę w jego muzykę i słowa. Dopiero w 1997 r. i "Time Out Of Mind", aby ostatecznie znaleźć artysty w najlepszym z kompozycje zasługujące na zainteresowanie, że jest nagradzanie Gramy o trzy nagrody. Od tamtej pory, wielki Bob, jednocześnie kontynuując jego "Never Ending Tour" (niekończące tour), która prowadzi na całym świecie, wydała albumu w 2001 i ludowej w 2005 roku skomponował ścieżkę dźwiękową do filmu Martin Scorsese ( "No Direction Home"), które recounts jego życia. W 2006 r., z jego czterdzieści czwartego albumu ( "Modern Times"), Bob Dylan udowodni, że jest on nadal tak dobre w dziesięciu pamiętnych tytułów.

Bob Dylan Biographie auf Deutsch - Bob Dylan Biography in English - Bob Dylan Biografía en español - Bob Dylan Biografia in italiano - Bob Dylan Biographie en Français - Bob Dylan Greek Biography - Bob Dylan Biografie in het Nederlands - Bob Dylan Biografia em Português - Bob Dylan Biografia w jezyku polskim - Bob Dylan Biography in Russian