Léonard De Vinci

Leonardo da Vinci (Leonardo da Vinci) urodził się 15 kwietnia 1452 kilka kilometrów od miejscowości Vinci w Toskanii (Włochy). Syna notariusza republiki i chłopskich, Leonard nie jest uzasadniony i dziecko nie będzie uważane za pełnoprawną członka rodziny, że będzie żyć, gdy z jego dziadek. Jego rodzina przeniosła się do Florencja Leonarda w 1466 i jest umieszczona w pracowni Andrea del Verrocchio, znanego artysty i dotyka wszystkiego (złotnik, malarz, rzeźbiarz, itp.) ..
Pierwsze prace Leonardo w 1472 zostały wymienione w książce z cechu malarzy w Florencja i niezrównane doświadczenie zdobyte w technice SFUMATO (druk dymku).

Począwszy od 1478, Leonard stał się niezależny kontrahent i dostarcza swoje pierwsze zlecenia: ołtarz w kaplicy w Palazzo Vecchio (niedokończone), La Madonna Benedykta, portret Ginevra Benchi.
W 1481, aby nie zakłócić zostały wybrane na dekoracje kaplicy sixtine w Rzym, Florencja Leonardo lewo i przeniesiony do służby w książę Mediolan. Ten ostatni za różne zadania i Leonardo czy kilka portretów malowanych przez sąd, to również architekt, decorator (w tym teatrze, gdzie invents maszyn teatru że amaze publicznych), organizator turniejów i bale maskowe, ślub, a przede wszystkim publikuje eseje o botanika, wody (marka Kanał żeglugowy z Martezana), anatomii, geologii i angażuje się w różnego rodzaju doświadczeń. W 1483 roku dostarcza do kaplicy San Francesco Wielkiej jednym z jego arcydzieło: Virgin W Rochers. W 1490 roku założył akademię noszących jego nazwisko, gdzie uczył przez kilka lat jego wiedzy. W 1495, Dominikanie Najświętszej Marii Panny z Gracji do kontroli Ostatniej Wieczerzy malował na murach refektarz w klasztorze. W 1499, Francuski spadek w Mediolan, Sforza książę traci swój tron. Po krótkim pobycie w Wenecja, Florencja Leonardo wrócił do Cezar Borgia lub, książę Rzym i ogólne zbrojnych Pope Alexander VI bierze pod jego ochrony, w następnym roku brał udział w wojnie przeciwko Pisa jako inżynier i wycofuje wiele lekcji dla przyszłych prac "wojskowych". W tym okresie malował się Mona Lisa.
W 1507, Marszałek Francja, Charles d'Amboise, prezes Mediolan, wziął swoje usługi, a w roku następnym jest Ludwik XII Francja, również zamieszkałych w mieście, która zaoferowała mu ochrony i nalega, aby jako "malarz i inżynier zwykłych".
W 1514, na wniosek Giuliano de 'Medici, Leonardo opuszcza Rzym i wejdzie do służby Pope Leo X, a potem następuje okres lub on podróżuje w całym kraju, od miasta do miasta, oferując swoje usługi w jakimkolwiek znaczącym lub chcących panie utrzymywane w dobrym stanie. W tym okresie, Leonard skrzyżowanymi ścieżkę François Premier, którzy, zafascynowani i urzeczony przez tego człowieka nauki Leonardo Da Vinci, rozmowy jako "premiera malarz, architekt i inżynier z króla" i instaluje na zamku Clos-Lucè łąki d'Amboise. To w końcu Leonard, gdy jego dni w pokoju, koncentrując się na dzieła architektury dla zamków królewskich (podwójne schody rewolucja Chambord) i badań naukowych. Zmarł 2 maja 1519. Człowiek powszechnego ducha, jak artysta, naukowiec, wynalazca i filozof, Leonardo odzwierciedla uniwersalistyczne duchu renesansu i pozostaje jednym z wielkich ludzi tej epoki.

Leonard De Vinci Biographie auf Deutsch - Leonard De Vinci Biography in English - Leonard De Vinci Biografía en español - Leonard De Vinci Biografia in italiano - Leonard De Vinci Biographie en Français - Leonard De Vinci Greek Biography - Leonard De Vinci Biografie in het Nederlands - Leonard De Vinci Biografia em Português - Leonard De Vinci Biografia w jezyku polskim - Leonard De Vinci Biography in Russian