Louis De Funès

Louis de Funès Germain David Galarza urodził się 31 lipca 1914 w Courbevoie w rodzinie szlachty z Sewilla. On wszedł do pracowników zaangażowanych w różne dziwne miejsca pracy, które jest często ze względu na jego charakter. W wigilię drugiej wojny Świat był pianista i gra w barach Pigalle. W tym okresie był zainteresowany w komedii i rozpoczyna. W 1943 r., żona Ludwika Bartłomieja Jeanne de Maupassant, z którymi on ma dwa syna. Od 1945 zaczął wprowadzać do zawodu poprzez teatr, gdzie jego występy są krótkie, ale podkreślił, jego komiczną. W swojej pierwszej sceny w filmie, jedynie w celu otwarcia drzwi, po spadku o prawie 80 filmów, zawsze bardziej nieistotny, jak każde inne role.
Rola opinii publicznej pokazują, że nadchodzi w 1956 roku z "La Traversee de Paris" Claude Autant-Lara. W następnych latach, Louis będzie grać z największych aktorów w czasie, Gabin, Bourvil, Marais, i tak dalej. Większość jego filmów będą wielkie sukcesy komercyjne, takie jak "Wielka włóczęga" sukcesy w pozyskiwaniu ponad 17 milionów widzów w teatrze. Louis de Funès umiera na atak serca w dniu 27 stycznia 1983. Dziś jest uważany za jednego z największych francuski komiks.

Louis De Funès Biographie auf Deutsch - Louis De Funès Biography in English - Louis De Funès Biografía en español - Louis De Funès Biografia in italiano - Louis De Funès Biographie en Français - Louis De Funès Greek Biography - Louis De Funès Biografie in het Nederlands - Louis De Funès Biografia em Português - Louis De Funès Biografia w jezyku polskim - Louis De Funès Biography in Russian