Jamie Cullum

Jamie Cullum urodził się 20 sierpnia 1979 w Anglii. Zaczął grać na fortepianie od dzieciństwa i dorastania był zainteresowany w tym muzyce jazzowej Ella Fitzgerald, Frank Sinatra. Na zaledwie 19 lat, Jamie produkowane jego pierwszy album (600 sprzedanych egzemplarzy), ale nadal bardzo skoncentrowany na studia listów ukończył w 2001 roku.
Wreszcie nadszedł czas, aby żyć dla niego jego pasja: w 2002 roku wydała swoją drugą albumu "Pointless Nostalgic". Tym razem sukces jest spotkanie i Jamie wykazało jego talentu jako muzyk w całej DE13 jazzy tytułów w pkt. Wszystkich głównych chcą podpisać ale ostatecznie podpisana z Powszechną. Z "Twenty Something" wydana w 2003 r., Jamie pokonanie poprzedniego rekordu sprzedaży albumów jazzowych w Polsce i przekazać kamień milowy na 2 miliony egzemplarzy na całym świat. On wrócił w 2005 r. ( "Catching Tales") w bardziej pop, ale nadal enjôleur powiedzieć, że jego muzykę, nienazwany proste, ale skuteczne defy do wszystkich konkurencji i jego głosu, bardzo blues, wnieść fenomenalnego wydarzenia.

Jamie Cullum Biographie auf Deutsch - Jamie Cullum Biography in English - Jamie Cullum Biografía en español - Jamie Cullum Biografia in italiano - Jamie Cullum Biographie en Français - Jamie Cullum Greek Biography - Jamie Cullum Biografie in het Nederlands - Jamie Cullum Biografia em Português - Jamie Cullum Biografia w jezyku polskim - Jamie Cullum Biography in Russian