Coldplay

Grupa Coldplay jest urodzony na spotkanie między Chris Martin (wokal, fortepian), Jonny Buckland (gitara), Guy Berryman (bas) i Will Champion (perkusja) w połowie lat 90-tych na ławki University College Londyn. W 1998 r. grupa po raz pierwszy zarejestrowane jego Parlamentu Europejskiego, które będą również stosowane jako demo do canvass rekord i nadal występuje w wielu koncertach. Nazwa Coldplay jest coraz częściej cytowane w korytarzach muzyczne i 1999, Parlophone proponuje, aby zarejestrować pierwsze single. Released w radiu, tytuł "Bracia i Siostry" pozwala na grupę, aby przejść do wykresów w Angielski. W następnym roku, grupa pozostawia wiele innych singli każdej którzy są bardzo dobrze przyjęte przez publiczność i w maju 2000, Coldplay jest gotowy, aby się jego pierwszy album "Spadochron". Coldplay oznacza odrodzenie rock inspirowany przez zespoły takie jak The Beatles, U2, Radiohead i dodaje lub osobisty kontakt niezrównaną podejmowania każdego tytułu rzadkim klejnotem.
W 2002 roku wydała swoją drugą Coldplay albumu "A Rush of Blood to the Head", oczekiwany przez tysiące kibiców, ten drugi opus napotka fenomenalny sukces w Anglii, ale również poza granicami, ponieważ tytuły jak "The Scientist" lub "W Moje Miejsce "są wycieczki do Europa Australia poprzez Japonia lub Stany Zjednoczone. W sumie ponad 18 milionów egzemplarzy "A Rush of Blood to the Head", które sprzedają. Kilku lat stał się międzynarodowym muzyczne zjawisko jest oczekiwane z Coldplay trzeciego albumu "X & Y" z czerwca 2005. Fani nie będą rozczarowani z gitary i bardziej zaawansowanych środowiskach grupy jest gotowy, aby stać się jednym z największych grup w świat, jako dowód, ich pierwszy singiel "Speed of Sound" jest sklasyfikowany jako w górę 10 USA od czasu jego premiery, po raz pierwszy od Beatlesów w 1968 roku. W 2008 Coldplay wraca z "Viva La Vida lub śmierci i wszystkich jego przyjaciół" i oczekuje się znaku głównym zamachu. Dziesięć tytułów zbadania różnych stylach muzycznych i różnych dźwięków, które są wszystkim przyjemność dla słuchacza i dla sukcesu nowej grupy.

Coldplay Biographie auf Deutsch - Coldplay Biography in English - Coldplay Biografía en español - Coldplay Biografia in italiano - Coldplay Biographie en Français - Coldplay Greek Biography - Coldplay Biografie in het Nederlands - Coldplay Biografia em Português - Coldplay Biografia w jezyku polskim - Coldplay Biography in Russian