Ray Charles

Ray Charles Robinson urodził się 23 września 1930 w Albany, Gruzja (USA), w ubogich rodzin, na tle segregacja rasowa. Stał się niewidomych w wieku siedmiu lat z powodu jaskry, a następnie do sierocych dorastania, stwierdza on w muzyce "na siłę do przetrwania." On przeniósł się do Seattle w 1947 roku, gdzie od wielu lat doświadczenie w nędzy, pianotant w barach i détrônant stylu religijne śpiewane w kościołach w czarnym rythmant więcej, przyspieszenie i sensualisant. Jego muzyka trafienia niektórych wiernych, do których on odpowiedział: "Ja tylko sposób odgrywać Ray Charles mogą odegrać".
Jego styl éraillé natychmiast rozpoznawalne jako jego sposób swing od lewej do prawej z przodu jego fortepian i jego szeroki uśmiech i jego spotkanie z producentem Quincy Jones, doprowadzić do sukcesu olśniewające od 50 lat z tytuły jak " I got a woman "(1954) lub wynikające z" What'd I say "(1959). Następnie przemieszcza się z dala od rythm'n blues, aby się w to, co my wtedy nazywa się "duszy", wraz z Sam Cooke i Jackie Wilson. Spędza z trudności trakcie roku 70/80 ze względu na problemy z taxman i jego smak dla narkotyków, które tracą swoją kreatywność. On sprawia, że jego powrót na pierwszy plan w 1990 roku, festiwal jazzowy w Antibes, Francja południowa, na okres nie dłuższy urlop w tym czasie.
Przyznane 13 Grammys, najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w USA, Ray Charles obchodzi 10000-ny koncert w Grecki Theater w Los Angeles wiosną 2004 r. i zmarł 10 czerwca 2004 z powikłania choroby wątroby.

Ray Charles Biographie auf Deutsch - Ray Charles Biography in English - Ray Charles Biografía en español - Ray Charles Biografia in italiano - Ray Charles Biographie en Français - Ray Charles Greek Biography - Ray Charles Biografie in het Nederlands - Ray Charles Biografia em Português - Ray Charles Biografia w jezyku polskim - Ray Charles Biography in Russian