Björk

Bjork Gudmundsdottir urodził się 21 listopada 1965 w Islandia, gdzie wychował się z jego wielu braci i sióstr we wspólnocie Hippie. Ona odkryte na początku jego powołania do studiowania muzyki fortepianowej, a następnie nagranie jego pierwszy album w wieku jedenaście lat (okazjach Beatles). A trzynaście lat, ona założył swoją pierwszą grupę "Exodus", pięć lat później jest ona po raz kolejny za grupę: "Kukl", które nawet nie do sukcesu. W 1986 r., z grupą "Sugarcube" Bjork ostatecznie prowadzi do ujawnienia się poza rodzinnym krajem. W 1993 roku rozpoczął karierę solową i wydała swój album "Debiut" napotyka się wielkim sukcesem (ponad 2 i pół miliona sprzedanych egzemplarzy). Dwa lata później, ona rejestrowana w melancholii "Post" i "Telegram" i wreszcie w 1997 r. "Homogenic", który potwierdza, jeżeli jest ona nadal użyteczne, jest to jeden z najlepszych śpiewaków w świat.
W 2000 roku, Björk znowu w centrum uwagi, otrzymania Złota Palma dla najlepszej aktorki na festiwalu w Cannes za swój występ w "Dancer in the Dark". W sierpniu 2001 wydała "odmiana" jednogłośnie chwalona przez krytyków, którzy nie wahają się opisywać jako arcydzieło.
W sierpniu 2004, po dłuższej nieobecności, Bjork wreszcie powraca z nowym albumem zatytułowanym "medulla", które jest wyodrębnione "Oceania", tytuł śpiewane przez Siren Bjork na ceremonii otwarcia na Igrzyska Olimpijskie Ateny. W 2007 Bjork powraca z albumu "Volta", która, jak zwykle, dostarcza dziesięciu tytułów ramach fantazji świat pięknych islandzki. Comprendra pragnące. W marcu 2008 Björk stworzyła kontrowersje w Chiny, podczas jego pierwszy koncert w tym kraju, chanted "Tybet, Tybet" na końcu tytuł "Declare Independence".

Bjork Biographie auf Deutsch - Bjork Biography in English - Bjork Biografía en español - Bjork Biografia in italiano - Bjork Biographie en Français - Bjork Greek Biography - Bjork Biografie in het Nederlands - Bjork Biografia em Português - Bjork Biografia w jezyku polskim - Bjork Biography in Russian