Ludwig Van Beethoven

Ludwig van Beethoven urodził się 17 grudnia 1770 w Bonn. On jest starszy o rodzinie z siedmiorga dzieci. Jego ojciec, muzyk, chce, aby mu dziecko iw tym celu instills rygorystyczne wychowanie muzyczne. W 1778, młody Ludwig daje jego pierwszy publiczny występ w Kolonia. Jest to dostrzeżone przez Gottlob Neefe, który rozpoznaje nadzwyczajne zdolności Beethovena, proponuje zastąpić ojca w jego roli jako pedagog. W 1782, Beethovena opublikowana jego pierwsza praca: 9 odmian, w c-moll na fortepian. Oni mówią o nim jako przyszłego Mozarta, spotkania pomiędzy dwoma mężczyznami, która odbyła się w 1787, podczas pierwszego rejsu przez Ludwiga w Wiedeń. W tym samym roku został oznaczony przez śmierć jego matki. Jego ojciec coraz bardziej zatruty nie jest w stanie zapewnić edukacji młodszych braci, Ludwig zajmie całe swoje życie.
W 1792, Beethovena przeniósł się do Wiedeń, gdzie stał się jednym z dominujących osobowości muzyczne na świat. On poświęca wiele czasu na jego skład. Począwszy od 1794, zaczął do interpretacji jego dzieł w przestrzeni publicznej. Jeśli zaś jego pierwszym składzie symfonicznym w 1800, geniusz Beethovena droghe piśmie z jego pierwszych dzieł sztuki 1802. Odrzucanie wykorzystuje muzykę siedzibę przyjaźnie oświetlone przez miłość, zagrożone przez głuchoty opróżnia go do składu wspaniałych utworów: wyjątkowych sonaty fortepianowe, symfonie 2 do 8. W dziesięć lat, wszystko jest napisane, że Beethoven czystego szczęścia, ale od 1813, Wiedeń zmęczony i intrygi, chorych, haunted by ideę śmierci, jej skalą głuchoty (który będzie całkowita w 1819) umywalka go do rozpaczy i milczenie. To zawdzięcza swój renesans na piśmie jego wielką "Missa Solemnis" i odzyskać wiarę w jej przeszłości jego sztuka napisać niektóre z najbardziej wspaniałych utworów muzycznych. W dniu 26 marca 1827, chory, zmarł w Wiedeń. Ludwig van Beethoven spadku ludzkości wielką wie, którzy z pracy stałej chwały.

Ludwig Van Beethoven Biographie auf Deutsch - Ludwig Van Beethoven Biography in English - Ludwig Van Beethoven Biografía en español - Ludwig Van Beethoven Biografia in italiano - Ludwig Van Beethoven Biographie en Français - Ludwig Van Beethoven Greek Biography - Ludwig Van Beethoven Biografie in het Nederlands - Ludwig Van Beethoven Biografia em Português - Ludwig Van Beethoven Biografia w jezyku polskim - Ludwig Van Beethoven Biography in Russian