Daniel Auteuil

Urodził się w Algier na 24 stycznia 1950, śpiewak operowy ojca, młody Daniel Auteuil spędza większość swojego dzieciństwa w backstage dramatu. Jest to dzień, kiedy widzi opera ténorino lot w wieszaki na oklaski, że data jego pragnienie do teatru.
S'orientant prima facie (był zaledwie 17 lat) do opery i teatru, wstąpił do kolejnych Cours Florent. Debiutował w NPT ( "Early Morning") i gra w 1972-73, w musicalu "Godspell". To Gérard Pirès którzy oferowane mu najpierw małe role, a jego kariera rozpoczęła się film pod auspicjami z łagodnym gentillette z komedii "Ostrzeżenie oczy" i "Pan papa".
Partner w teatrze Edwige Feuillère ( "crazy de Chaillot", Maria Pacôme ( "Naucz mnie, Celine"), przerwy na scenie obok François Périer w "Hats off", który zdobył go w cenie Gérard Philippe-1979, przyznawane najlepszym młodym graczem w roku. Wznosiła się i następnie interpretuje "Chłopiec apartament," Gerard Lauzier, że dostosowuje filmu pod tytułem "T'empêches wszyscy do snu." Sukces. Ale Auteuil wreszcie trafia w Jego ranach film star dzięki serii Sub-uzdolnionych, Claude Zidi, gdzie gra z cancres uboju i ducha, który sprawia, że te dwie popularne komedie ogromne powodzenie. Edouard Molinaro również oferuje podczas wielkiego sukcesu wybieranych z cegieł Procent t'as nic. Torn między ekranie i scenie (w bardzo różnych ról), rozszerza swój rekord do filmu filmy akcji (biegowych, W Indic, dzikie zwierzęta) i wkrótce tzw jakości produkcji, dzięki Claude Berri którzy dali mu rolę w Ugolin Manon des sources. Rolę pierwotnie przeznaczony dla Coluche, podjęte przez które umiejętnie Auteuil zdziwienie całego Francja w rejestrze dramatyczne dotychczas ignorowane przez filmowców. transformacji jest radykalna zmiana Auteuil i kariery w całości, zwłaszcza od zbiorów do okazjonalnych Cesar dla najlepszego aktora. Oczywiście potem w DeVille, lub Sautet Girod, z czasem kilka wraca do komedii (diabeł "Moje życie to piekło").
W 1996 roku otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Cannes za rolę w "The Eighth Day". Jego rolę w "The Girl On The Bridge" w 1999 roku pozwala mu wnieść nowe Cezara, a film jest doskonałą całej świat podejmowania Auteuil jednym z najlepszych graczy francuski wypłacone. W 2008 r. zostanie on pokazany w "MR 73" i "osoba dla dwóch osób".

Daniel Auteuil Biographie auf Deutsch - Daniel Auteuil Biography in English - Daniel Auteuil Biografía en español - Daniel Auteuil Biografia in italiano - Daniel Auteuil Biographie en Français - Daniel Auteuil Greek Biography - Daniel Auteuil Biografie in het Nederlands - Daniel Auteuil Biografia em Português - Daniel Auteuil Biografia w jezyku polskim - Daniel Auteuil Biography in Russian