Fanny Ardant

Fanny Ardant, urodzony 22 marca 1949, o córka oficera kawalerii, Dzieciństwo spędził w podróży Europa. Student Science-PO w sekcji Stosunków Międzynarodowych, postanowiła ona dość późno, aby stać się aktorka w celu zaspokojenia jego pasja do teatru.
Jak ona przygotowuje pomoc Spraw Zagranicznych w Londyn, ona wyjechała do Paryża i wchodzi w Périmony dramatycznych art. W 1974 r., Fanny Ardant jest zobowiązana do Festiwalu du Marais interpretowania roli Pauline "Polyeucte", a następnie gra głównych tekstów, że ona jest w miłości (Racine, Montherlant, Claudela), wycieczki.
W 1979 r. publicznie ujawnił za pośrednictwem telewizji serii "panie od brzegu" Nina Companeez.
François Truffaut podlega zaklęcie i jest napisany w 1981 roku, rolę krawca kobieta z drzwi obok. On mówi jej: "Ja byłem przycišgany przez duże usta, duże czarne oczy, twarz trójkąta.
I natychmiast rozpoznany jej jakości, które najczęściej aktorów w moich filmach: witalność, entuzjazm, humor, intensywność, ale również smak tajemnicy, zaciętej strony, z savagery i podpowiedzi, Przede wszystkim, coś tętniące życiem ".
Wtedy był to z kolei Alain Resnais na wynajem dla życia jest powieść, zanim go znaleziono François Truffaut do jego końcowego filmu, Poufność Pozdrawiam, gdzie ujawnia fantasy i uboju rzadko obsługiwany przez Następnie, z wyjątkiem najnowszej jego kariery.
Fanny jest obecnie świat trochę Josephine, Truffaut zaprojektowane z zaledwie kilka miesięcy przed śmiercią reżysera.
To potem interpretuje jako pianista dla André Delvaux (Benvenuta) i stał się księżna GUERMANTES w miłości Swann, Volker Schlöndorff.
Alain Resnais ponownie z prośbą do miłości i do śmierci Mélo, w tragiczny rekord, który złożył "paw" Ardant.
Na scenie, ona wykonaniu "dobrej bourgeois" (1980), "Miss Julie", gdzie powiedzie Isabelle Adjani (1983) i "Don Juan" (1987).
Lotte, seductive falujące z indolent zmysłowości w paltoquet przez Michela DeVille, psując jego wizerunek zwykle kobieta wolontariuszy i pasji.
Ale aktorka napotykają zbyt rzadko role odpowiednie dla jego osobowość, mimo udanych wyników w pracach filmowców takich jak - już - Ettore Scola (rodziny), Costa-Gavras (rodziny), Margarethe von Trotta (trzy Siostry) i Jean-Jacques Andrien (Australia).
W 1991 r., Double oczach, Mark Peploe, daje mu możliwość strzelać w Angielski dla pierwszego, a ona znaleźć Gérard Depardieu (jego partnerem w miłości z kobietą z drzwi obok) w 1993 r. do celów Colonel Chabert " Yves Angelo.
Jest to ożywienie kariery wydawało się, że nie poświęcają na film trochę zbyt poufne: Here she tenancière choucroutée homoseksualnych w pole "Pedale Douce" Marie de Guise w "Elizabeth" MIESZCZAŃSKI autorytarnych w "Desire", zgodnie Guitry, w roli żony człowiek trapionych przez problemy z impotencja w "Débandade", a ostatnio w granny piosenkarka straciła w dżungli, w " Syn Od Francuski ".
Tę wśród szerokiej gamy zadań wymaganych w ostatnich latach przez aktorkę do ujawnienia jego głębokim głosem i głęboko (nie było go śpiewać, wielki Maria Callas w dramacie "Master Class") i jej altier granicach portu amidonné Ona wie, na szczęście désengourdir poprzez prawdziwe poczucie humoru.
Z okazji "Kolacja" Scola, ona znaleźć Vittorio Gassman, z którym już się w "Benvenuta", "Life is a Roman" i "rodziny".
W 2001 r. Występowała w roli Pierrette, siostra ofiary, w "8 Femmes" Francois Ozon, i następnego roku, znajduje się w "Callas Forever" Franco Zeffirelli, w roli w Diva mityczną. Aktorki rzadko, Fanny Ardant starannie dobiera swoich ról i jego występy na ekranie są w każdym przypadku, gdy sukces jak "Paryż kocham cię" w 2006 r. lub "Hello Goodbye" w roku 2008.

Fanny Ardant Biographie auf Deutsch - Fanny Ardant Biography in English - Fanny Ardant Biografía en español - Fanny Ardant Biografia in italiano - Fanny Ardant Biographie en Français - Fanny Ardant Greek Biography - Fanny Ardant Biografie in het Nederlands - Fanny Ardant Biografia em Português - Fanny Ardant Biografia w jezyku polskim - Fanny Ardant Biography in Russian