Woody Allen

Woody Allen, którego prawdziwe nazwisko Allen Stewart Konisberg, urodził się 1 grudnia 1935 w Brooklyn (New York - USA). Od wieku 15 lat, zaczął pisać do gazet papierowych pełen humoru, już używając pseudonimu Woody Allen. Po ukończeniu szkoły średniej, wstąpił do zespołu comedian Sid Caesar w telewizji.
Od 1961 do 1964 roku jest aktorem kabaretu, gdzie został zauważony przez producenta Charles Feldman, którzy nalega, aby napisać i zagrać w "What's New Pussycat?" w 1965 roku.
Woody Allen swój pierwszy film, "Lily zeliffal" następnego roku przekierowanie pełnometrażowego filmu z Hong Kongu. On pracuje na piśmie po-sztuki, "Play It Again". (Zostanie ono dostosowane do filmu w 1972 roku pod nazwą "Grób Córki A Shut Up"). Jego pierwsze prawdziwe osiągnięcie "Take the Money i Uruchom" w 1969 roku jest następnie "Banany" w 1971 roku, "Just What You Wanted zawsze Know About Sex bez Daring nigdy nie Pytaj" w 1972 roku i "Woody i Roboty "w 1973 roku, co Woody Allen dyrektora nieuniknione amerykańskiego kina.
Począwszy od 1975 roku zwrócił się do połowy poważnych tematów, pół-komiksów, zajmuje w filmach takich jak "Miłość i wojna", a szczególnie "Annie Hall" w 1977 roku, który wygrał Oskarów za najlepszy film, najlepszego reżysera i najlepszej aktorki. W tych dwóch filmach Woody Allen starring Diane Keaton, która jest jednym z jej preferowanych partnerów. Następnie jego muse będzie Mia Farrow (żona w drugim weselu w early'80s) kieruje się po raz pierwszy w 1982 roku w "Komedia dla dorosłych Jeden Summer Night". On nadal fotografowania i wydała film o rok. Jego rozdzielenie z Mia Farrow w 1993 r., wprowadzone niewielkie hamulca w jego karierze film (miał długie wycieczki Europejskiej do głowy kwintet jazzowy), Woody Allen, ale jest bardzo silny w 2000 r. ", ale niezbyt Escrocs "To nadal jest większy sukces w box office. Jego najnowsze produkcje "Match Point" i "Scoop" (wydana w 2005 i 2006) cechą młodych Scarlett Johansson. Ale już, Woody Allen jest przygotowanie strzelanie z bliźniego, bo pozostaje młody człowiek jedzenie w miejscu pracy, dla naszych największych przyjemności.

Woody Allen Biographie auf Deutsch - Woody Allen Biography in English - Woody Allen Biografía en español - Woody Allen Biografia in italiano - Woody Allen Biographie en Français - Woody Allen Greek Biography - Woody Allen Biografie in het Nederlands - Woody Allen Biografia em Português - Woody Allen Biografia w jezyku polskim - Woody Allen Biography in Russian